2032/1232
Diamantbroche/vedhæng af 14 kt. guld og rødguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0,01 ct. Samt “Heart” vedhæng af 14 kt. guld. L. 2,2 og 1,4 cm. Vægt i alt ca. 8,5 g. (2)
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker, 5. august 2020
Vurdering
Hammerslag