12108/226
Christian VIII bord af fyrretræ, bred sarg med skuffe, drejede ben. 19. årh.s midte. H. 76. L. 125. D. 67.
Brugsslitage. Revner i træet. Ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag