12108/​226

Christian VIII bord af fyrretræ, bred sarg med skuffe, drejede ben. 19. årh.s midte. H. 76. L. 125. D. 67.

Brugsslitage. Revner i træet. Ridser og mærker.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

1.000–2.000 DKK

Hammerslag