12104/238
Rundt udtræksspisebord af hvidmalet og delvist forgyldt træ. Rokokoform, ca. 1930. H. 73. L. 130/470. D. 130.
Tre tillægsplader á 60 cm (uden sarg) medfølger. Desuden to “rundinger” (samlet 158 cm). Bordets samlede længde er dermed/kan blive 470 cm.
Brugsslitage, herunder skrammer.
Kunst, antikviteter & design, 28. januar 2021
Vurdering
Hammerslag