Richard Winther (f. Maribo 1926, d. Vindeby 2007)
“Hajen”, 1957. Sign. Richard Winther på bagsiden. Olie på plade. 57×40.
Udstillet: Decembristerne, 1958.
Mindre afskalninger. Herudover original stand.
882798 | ||
800833 |