2417/40
Torsten Kruse (f. København 1939)
“Turning the Mark”. Sign. T. Kruse 97. Olie på lærred. 64×112.
Litteratur: Det afbillede skib “Henry Ford” er designet af Thomas McManus og udgivet i 1922. Waterline 109, 47ft.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag