2004/​567 Corneille: Oiseau. Polykromt bemalet kunstharpiks/plast. Usign. Edition 99. H. 51, L. 43.

Be­skriv­el­se

Oiseau. Polykromt bemalet kunstharpiks/plast. Usign. Edition 99. H. 51, L. 43.

Krakeleringer og optørringsrevner.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Kunstner

Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)

Vur­dering

8.000–10.000 kr.

Hammerslag

4.200 kr.
4.000 kr.