2008/79
Tysk maler, 19. årh.
En læsende ung pige i et vindue. Sign. A. Gruner 1849. Olie på lærred monteret på træ. 38×31,5.
Retoucheringer. Enkelte krakeleringer af forskellig grad.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag