2435/236
Russisk cigaretetui af sølv, indvendig forgyldt, lås med blå glasflus. Konstantin Illarionovich Skvortsov, Moskva 1908–1917, lødighed 84. Vægt 144 gr. L. 10,5 cm.
Mindre alders- og brugsslitage, inkl. enkelte ridser og mærker.
Vurdering