2435/​235

Russisk sukkerskål af sølv, indvendig forgyldt, graveret med geometriske mønstre. Alexander Josifovich Fuld, guardein AP 1885, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 294 g. H. 7 cm. / 14 cm.

Minimal aldersslitage.

I Lyngby

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1109825 1.300 DKK
891016 1.250 DKK
853208 1.200 DKK
844269 1.150 DKK
1109825 1.100 DKK
1019529 1.050 DKK
1109825 1.000 DKK