1704/​22

Dansk Louis XVI chatol af egetræ. 18. årh.s slutning. H. 218. B. 118. D. 56.

Diverse løsdele medfølger. Disse mangler tilsyneladende ikke på møblet. Revner i front og sider. Småreparationer. Skriveklap slutter ikke helt til. Låsene i de nederste to skuffer virker kun delvist. Nøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
2.000 DKK