2014/806
Ubekendt design
Bordlampe af blålakeret metal med perforeret skærm, drejelige led af aluminium. 1940–50'erne. H. 60.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Senere bemaling. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud