2440/119
Italiensk canapé af forgyldt træ, betrukket med blomstret betræk, sæde med hynde. Louis XVI stil, 19. årh. L. 135.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret- polstring og forgyldning. Hynde med stor plet.
Vurdering