2422/​777

Niels Eilersen

Overpolstret lænestol med hjul, betrukket med rødt møbelstof. Udført og mærket hos N. Eilersen. 1930–40'erne.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Senere monteret med hjul.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag