2426/885
Gunni Omann (f. 1930, d. 2009)
Cirkulært spisebord af palisander med to tillægsplader. Model 55. Udført hos Omann Jun's Møbelfabrik. 1960'erne. H. 71. Diam. 120. Udtrukket L. 220. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Vurdering
Hammerslag
827879 | ||
1007200 | ||
827879 |