2426/​885

Gunni Omann (f. 1930, d. 2009)

Cirkulært spisebord af palisander med to tillægsplader. Model 55. Udført hos Omann Jun's Møbelfabrik. 1960'erne. H. 71. Diam. 120. Udtrukket L. 220. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

827879 2.200 DKK
1007200 2.100 DKK
827879 2.000 DKK