11949/161
Forgyldt Elgin lommeur, med hvid skive, arabertal og små sekunder. Diam. ca. 4,5 cm. Vægt 50 g.
Fremstår med brugsspor, herunder overfladiske ridser på urkasse. Uret fungerer.
Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag