11949/​161

Forgyldt Elgin lommeur, med hvid skive, arabertal og små sekunder. Diam. ca. 4,5 cm. Vægt 50 g.

Fremstår med brugsspor, herunder overfladiske ridser på urkasse. Uret fungerer.

Kunst, antikviteter & design, 5. december 2019

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

400 DKK

400 DKK