1812/684
Per Lütken (f. 1916, d. 1998)
Lågkrukke af transparent blåt glas, låg af sterlingsølv med knop i form af krone. Sign. monogram, 62. Udført og mærket hos Holmegaard. H. inkl. låg 10,4.
Nogle få minimale overfladeridser.
Moderne kunst og design, 20. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
35 bud