1948/26
Senempire bogskab af mahogni, profileret top, front med vitrinelåge flankeret af snoede søjler. Ca. 1860. H. 176. B. 95. D. 45.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte løse / manglende lister. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
34 bud