Inger Hanmann (f. Stege 1918, d. Frederiksberg 2007)
To kompositioner. Sign. hhv. I.H. og I. Hanmann på plakette. Emaljedekoreret kobber fastgjort til plade. Inkl. plade 31×31 og 42×49. (2)
Lys komposition med nogle afskalninger samt slitage langs kanter.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
15 bud