2124/295
Grønlandsk maske af sortpatineret træ, signeret og krog monteret med ben og fedtsten. 20. årh. L. 26 og 30 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Fedtsten med afslag på hjørner.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag