2124/​295

Grønlandsk maske af sortpatineret træ, signeret og krog monteret med ben og fedtsten. 20. årh. L. 26 og 30 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fedtsten med afslag på hjørner.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.150 DKK

(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK