1934/1598
To brevpressere og blækhus af bronze pydet med bjergmænd, brevpressere med facetterede glassten. H. 8 og 10 cm. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Den ene glassten med kantafslg, den anden sidder løst.
Varia, 22. august 2019
Vurdering
Hammerslag
37 bud