1739/23
Karl August Aerttinger (f. 1803, d. München 1876)
“Bauerntanz”. Sign. Aerttinger. Olie på lærred. 37×48,5.
Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 25. september 2017
Vurdering
Hammerslag