2125/190
Fire dansemasker af udskåret træ med rester af sort, rødt og hvidt pigment. 20. årh. H. 28–35. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle afskalninger og mindre afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag