1519/89
C. M. Soya-Jensen (f. Odense 1860, d. København 1912)
Kystparti fra Volendam i Holland. Sign. S.-J. Volendam. Olie på lærred monteret på lærred. 31×52.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Enkelte mindre retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 4. maj 2015
Vurdering
Hammerslag