1843/4
Fransk Louis Philippe salon af nøddetræ udskåret med bladværk. Bestående af sofa, par armstole samt par salonstole. 19. årh.s midte. Sofa L. 179. (5)
Proveniens: Flintholm Gods.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let løs i samlingerne.
Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud