632/658
O. A. Hermansen (f. Frederiksberg 1849, d. sst. 1897)
Hundehvalp der betragter en hummelbi. Sign. monogram, 1891. Pastel. Lysmål 28,5×34,5.
Proveniens: ABR, auk. 271, kat.nr. 75.
Malerier, 9. august 2006
Vurdering
Hammerslag
17 bud