1948/​811

Duilio Barnabè (f. Bologna 1914, d. 1961)

Fad af klart glas bemalet med mønster i grønne, blå og gule nuancer. Sortlakeret bagside med ophæng til vægmontering. Sign. Dubé, Fontana Arte. Udført hos Fontana Arte, Italien. L. 36,3. B. 36.

Fremstår med brugspatina, herunder ridser og mærker. Bagside med slitage herunder afskalninger i bemaling.

Moderne kunst og design, 26. november 2019

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK