1337/250
Senempire hjørneskab af mahogni, front med skuffe og låge, bag hvilken hylder. 19. årh. H. 136. B. 90. D. 60.
Revner i finéren. Ridser og mærker. Restaureret. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 9. september 2013
Vurdering
Hammerslag