1337/​250

Senempire hjørneskab af mahogni, front med skuffe og låge, bag hvilken hylder. 19. årh. H. 136. B. 90. D. 60.

Revner i finéren. Ridser og mærker. Restaureret. Nøgle medfølger.

Ældre malerier og møbler, 9. september 2013

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK