2010/374
Russisk festdagsikon, centralt med opstandelsen og nedstigningen omgivet af tolv ortodokse festdagsmotiver. Tempera på træ. 19.-20. årh. 31×26.
Mindre afskalninger. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag