2010/​374

Russisk festdagsikon, centralt med opstandelsen og nedstigningen omgivet af tolv ortodokse festdagsmotiver. Tempera på træ. 19.-20. årh. 31×26.

Mindre afskalninger. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag