2044/​310

Ikon forestillende to helgener ved kirkebygning. Tempera på træpanel med forsænket billedflade, kovtjeg. 19. årh. 35×27.

Større afskalning, især ved nederste kant. Mindre krakeleringer. Fremstår med aldersslitge.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

1.500 kr.

Hammerslag

1.000 kr.

10 bud

(Autobud) 1.000 kr.
1.000 kr.
(Autobud) 850 kr.
800 kr.
(Autobud) 750 kr.
700 kr.
(Autobud) 650 kr.
600 kr.
550 kr.
500 kr.