2044/​310

Ikon forestillende to helgener ved kirkebygning. Tempera på træpanel med forsænket billedflade, kovtjeg. 19. årh. 35×27.

Større afskalning, især ved nederste kant. Mindre krakeleringer. Fremstår med aldersslitge.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

10 bud

(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
(Autobud) 750 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
550 DKK
500 DKK