2044/310
Ikon forestillende to helgener ved kirkebygning. Tempera på træpanel med forsænket billedflade, kovtjeg. 19. årh. 35×27.
Større afskalning, især ved nederste kant. Mindre krakeleringer. Fremstår med aldersslitge.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud