2433/513
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972)
Fritstående tre-pers. sofa med ben af mahogni. Sider, ryg samt løse hynder betrukket med lyst patineret naturskind. Model 2209. Formgivet 1963. Udført hos Fredericia Stolefabrik, med etiket herfra. L. 185.
Dette emne handles i fuldmoms
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skind med pletter og slitage.
Vurdering
Hammerslag
21 bud
306329 (Autobud) | ||
961446 | ||
306329 | ||
1155430 (Autobud) | ||
306329 | ||
1155430 (Autobud) | ||
961446 | ||
1155430 | ||
846158 | ||
819639 (Autobud) | ||
846158 | ||
819639 | ||
961446 | ||
819639 | ||
970848 (Autobud) | ||
819639 | ||
970848 | ||
961446 | ||
846158 | ||
961446 | ||
864665 |