1716/​1663

Rundt skrin af opalineglas med montering af messing, delvis dekoreret i emaljefarver og guld med engle og rococoornamentik. 20. årh. H. 11. Diam. 10,5.

Bristede luftblærer indvendig. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 20. april 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

260 DKK

260 DKK
250 DKK