1716/1663
Rundt skrin af opalineglas med montering af messing, delvis dekoreret i emaljefarver og guld med engle og rococoornamentik. 20. årh. H. 11. Diam. 10,5.
Bristede luftblærer indvendig. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 20. april 2017
Vurdering
Hammerslag