1747/​1643

Tre tallerkener af porcelæn med Gotzkowsky relief, dekorerede i farver og guld med blomster. Meissen. 18. årh. Diam. 24,5. (3)

Proveniens: Hannover 2. bd. s. 76 fig. 129.

Fremstår med større kanthak og reparationer. Slitage på blomsterdekoration.

Varia, 23. november 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK