2006/125
Isfahan tæppe, Persien. Klassisk medaljondesign. Knyttet med korkuld på silkekæde, konturer med silkeluv. Ca. 900.000 kn. pr. m2. 20-årh.s anden halvdel. 184×105.
Enkelte manglende frynser ved ene hjørne.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud