2435/​8

Svensk Rokoko sofa af okkermalet træ, ben samt lukkede armlæn rigt udskåret med bladværk, cabriole ben, nyere betræk af uld. 18. årh. L. 219.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Restaureret. Betræk med pletter. Løs ryg.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

6.000 DKK