2031/1275
Diamantring af 18 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0,66 ct. omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0,46 ct. Farve: Wesselton. Klarhed: VVS. Str. 50. Vægt ca. 18 g.
Proveniens: Guldsmed Traudel Toftegaard
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker, 29. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud