2438/35
Svensk eller baltisk rokoko kommode af frugttræ, bombé formet med tre buede skuffer, beslag af bronze, svungen plade af rødlig marmor. 18. årh.s midte. H. 88. B. 112. D. 62.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag