1321/588
Lene Regius (f. Frederiksberg 1940)
Gulvvase af lertøj, dekoreret med indridsede mønstre og figurer samt polykrome glasurer. Sign. monogram 02. Unik. H. 52.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 21. maj 2013
Vurdering
Hammerslag
20 bud