2124/298
Tre “sølvrammer” af træ forsølvet med bladsølv. Hhv. udvendigt mål 60×78 lysmål 51×69 cm, udvendigt mål 71×52,5, lysmål 63×44 cm og udvendigt mål 62×52 lysmål 57×46 cm. Med medfølgende tryk. (3).
Retoucheringer. Afslag, afskalninger, ridser og krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag