2124/​298

Tre “sølvrammer” af træ forsølvet med bladsølv. Hhv. udvendigt mål 60×78 lysmål 51×69 cm, udvendigt mål 71×52,5, lysmål 63×44 cm og udvendigt mål 62×52 lysmål 57×46 cm. Med medfølgende tryk. (3).

Retoucheringer. Afslag, afskalninger, ridser og krakeleringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK