2043/183
Sally Philipsen (f. København 1879, d. sst. 1936)
Ved E. C. Hammersvej i Dragør. Sign. Sally Philipsen. Olie på malepap. 51×62.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 266, 1971 nr. 167.
Behov for rensning.
Titel ændret 14.10.2020.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud