2416/758
Alfred Christensen, m.fl.
To lænestole med ben af bøg med messingsko og eg, betrukket med blåt velour. Udført hos Slagelse Møbelværk, m.fl. 1940'erne. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med pletter.
Moderne kunst og design, 16. april 2024
Vurdering
Hammerslag