2149/8536
Russisk træskærerarbejde af mahogni, bøg og rodtræ forestillende forfatteren Leo Tolstoi siddende i et landskab. 20. årh.s begyndelse. 47×39.
Enkelte aldersrelaterede revner samt enkelte brugsrelatered ridser.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag