2008/​70

Ubekendt maler, 18. årh.

Jesu retssag i Sanhedrinet. Usigneret. Olie på lærred. 60×72.

Talrige krakeleringer. Behov for rensning. Enkelte afskalninger. Mindre hul.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK