1312/1530
Kaffe og teservice af pletsølv bestående af kaffe- og tekande, sukkerskål og flødekande, med gadroneret korpus, lågknop og hanke af kompost materiale. Sheffield, 20. årh. H. 8,5–22,5 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 21. marts 2013
Vurdering
Hammerslag