2423/140
Religiøs barok figurgruppe af udskåret og bemalet træ i form af Jesus med diciple og barn. 18. årh. H. 39.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag