2426/​42

Par havehurricanes af gennembrudt kunststen, prydet med druer og bladværk. 20. årh.s midte. H. 43. (2)

Den ene med større afslag på låg. Patina. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

7.000 DKK

15 bud

873991 7.000 DKK
904555 6.500 DKK
873991 6.000 DKK
904555 5.500 DKK
873991 (Autobud) 5.000 DKK
904555 4.800 DKK
873991 (Autobud) 4.600 DKK
904555 4.400 DKK
873991 (Autobud) 4.200 DKK
904555 4.000 DKK
873991 3.800 DKK
904555 3.600 DKK
873991 3.400 DKK
904555 3.200 DKK
873991 3.000 DKK