Foto endnu ikke klar
895/​810

Rigmor Nielsen (d. 20. årh.s slutning)

Standerlampe med stel af messing monteret på konisk base af keramik, dekoreret med mønster i blå, lys og terracotta glasur. Sign. monogram RN. Udført ca. 1960'erne hos Søholm. H. 145 cm. H. inkl. skærm 170.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 18. juni 2020

Vur­dering

15.000–18.000 DKK

Hammerslag

27.000 DKK