Foto endnu ikke klar
895/810
Rigmor Nielsen (d. 20. årh.s slutning)
Standerlampe med stel af messing monteret på konisk base af keramik, dekoreret med mønster i blå, lys og terracotta glasur. Sign. monogram RN. Udført ca. 1960'erne hos Søholm. H. 145 cm. H. inkl. skærm 170.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk
Design, 18. juni 2020
Vurdering
Hammerslag