2439/​1792

Norman Foster (f. England 1935)

“Foster 500”. Fritstående to-pers. sofa med stel af stål. Sæde, sider og ryg betrukket med sort skind. Udført og mærket Walter Knoll. H. 72. L. 150. D. 82.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms
Stand

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

22 bud

Tidspunkt Byder Bud
931477 6.500 DKK
891522 6.000 DKK
931477 5.500 DKK
891522 (Autobud) 5.000 DKK
931477 5.000 DKK
891522 (Autobud) 4.800 DKK
931477 4.600 DKK
891522 4.200 DKK
931477 (Autobud) 4.000 DKK
891522 3.800 DKK
931477 (Autobud) 3.600 DKK
891522 3.400 DKK
931477 (Autobud) 3.200 DKK
891522 3.000 DKK
931477 (Autobud) 2.600 DKK
891522 2.500 DKK
931477 2.200 DKK
891522 (Autobud) 2.100 DKK
931477 2.000 DKK
891522 1.900 DKK
864665 1.850 DKK
922832 1.800 DKK