1843/52
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
Udsigt over Rom fra Forum Boarium. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen Rom Februar 1900. Olie på lærred. 40×65.
Minimale krakeleringer. Behov for rensning. Områder med tyndere bemaling.
Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
36 bud